W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nagroda dla Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN"

09.10.201914:46

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” został wyróżniony nagrodą HAC Award for Concord za kultywowanie pamięci polsko-żydowskiej. Nagroda jest przyznawana przez Research Center on Totalitarianism and Authoritarian Movements (CITMA), organizację zajmującą się studiami nad systemami totalitarnymi oraz Hispanic American College (HAC). Ośrodek jest pierwszą instytucją, która otrzymała to wyróżnienie. „Brama Grodzka – Teatr NN”  został nominowany przez Panią Esther Cuerdę, Wiceprezes CITMA, która złożyła wizytę w Lublinie i mogła przyjrzeć się ich działaniom i pracy.

To jest nasza wspólna historia, Polaków i Żydów. Żeby pamiętać o zamordowanych Żydach, nie trzeba być Żydem. Żeby pamiętać o zamordowanych Polakach, nie trzeba być Polakiem - powiedział twórca i dyrektor Ośrodka Pan Tomasz Pietrasiewicz.

Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” buduje krajobraz Lublina,  w autorski sposób opowiadając o jego dziedzictwie kulturowym i historycznym. Jest instytucją kultury działającą w Lublinie na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji. Jej działania nawiązują do symbolicznego i historycznego znaczenia siedziby Ośrodka - Bramy Grodzkiej, dawniej będącej przejściem pomiędzy miastem chrześcijańskim i żydowskim, jak również do położenia Lublina w miejscu spotkania kultur, tradycji i religii.