W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa wizytówka Lublina na stronie Eurocities

Nowa wizytówka Lublina na stronie Eurocities
10.12.202010:49

Europejska sieć miast Eurocities odświeżyła swoje publiczne logo i stronę internetową, a także rozwinęła platformę internetową dla swoich członków. Nowa strona internetowa www.eurocities.eu umożliwia szersze zapoznanie się z historią i charakterystyką każdego z miast - członków stowarzyszenia, dodatkowo jest zintegrowana z mediami społecznościowymi, aby maksymalnie ułatwić dzielenie się ważnymi informacjami.

Nowa szata graficzna jest bardzo atrakcyjna i zachęca do wirtualnego odwiedzenia każdego z miast. Zapraszamy na nowy profil Miasta Lublin na stronie Eurocities.

Stowarzyszenie Dużych Miast Europejskich EUROCITIES powstało w 1986 r. i zrzesza obecnie 186 miast z krajów Unii Europejskiej (członkowie pełni) oraz z krajów spoza Unii Europejskiej (członkowie stowarzyszeni) w tym 10 miast z Polski: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeszów, Warszawa i Wrocław. Organizacja jest poważanym i silnym stowarzyszeniem miast, reprezentującym ich interesy m.in. wobec instytucji europejskich: Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady UE oraz Komitetu Regionów. Dzięki temu Eurocities ma wpływ na kształtowanie i wdrażanie polityk wspólnotowych zgodnie z oczekiwaniami największych miast. Oprócz lobbingu, celem Stowarzyszenia jest wspieranie wymiany najlepszych praktyk oraz współpracy sieciowej pomiędzy największymi miastami w Europie. Miasta współdziałają w ramach sześciu grup tematycznych (forów): Kultury, Rozwoju Gospodarczego, Środowiska, Społeczeństwa Opartego na Wiedzy i Mobilności oraz Spraw Społecznych. W ramach forów działają grupy robocze, poświęcone konkretnym zagadnieniom. Siedzibą Eurocities jest Bruksela.

Uchwałą nr 274/X/2003 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2003 r. wyrażono zgodę na przystąpienie Miasta Lublin do Stowarzyszenia Miast Europejskich „Eurocities”, a zgodnie z uchwałą Komitetu Wykonawczego Eurocities z dnia 26 listopada 2003 r., Lublin stał się członkiem stowarzyszonym, a od 1 maja 2004 r., wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, pełnym członkiem Stowarzyszenia.