W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy Europejski Bauhaus - zapraszamy do udziału w konsultacjach

Nowy Europejski Bauhaus - zapraszamy do udziału w konsultacjach
14.04.202115:33

Komisja Europejska rozpoczęła fazę projektową inicjatywy „Nowy Europejski Bauhaus”, ogłoszonej przez przewodniczącą Ursulę von der Leyen w orędziu o stanie Unii w 2020 r. Nowy europejski Bauhaus to projekt ekologiczno-gospodarczo-kulturalny, który ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje po to, by wesprzeć realizację Europejskiego Zielonego Ładu. Jego najważniejszymi wartościami są więc zrównoważony rozwój, estetyka i włączenie społeczne. Celem fazy projektowej jest zastosowanie procesu współtworzenia do stworzenia koncepcji poprzez wykorzystanie pomysłów, określenie najpilniejszych potrzeb i wyzwań oraz skojarzenie ze sobą zainteresowanych stron. Jednym z elementów fazy projektowej będzie pierwsza edycja konkursu o nagrodę nowego europejskiego Bauhausu, którą Komisja przeprowadzi tej wiosny.
Europejski portal dla miast i obywateli TheMayor.eu został oficjalnym partnerem inicjatywy. Chcąc zaangażować większą liczbę obywateli i organizacji, a także poznać opinię różnych środowisk portal zwraca się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej zaangażowania lokalnych społeczności w projekt Nowy Europejski Bauhaus.
Wszystkie odpowiedzi zostaną wykorzystane do przedstawienia konkretnych propozycji zespołowi ds. NEB. Mamy również nadzieję, że pomogą wszystkim partnerom uzyskać lepszą wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób projekt powinien być kontynuowany.


Osoby, które chcą przedstawić swoje uwagi i opinie, mogą je przesłać za pomocą ankiety online.