W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Obchody Dnia Niepodległości Ukrainy we Lwowie

26.08.201912:52

24 sierpnia 2019 r. Ukraina obchodziła 28. rocznicę odzyskania niepodległości! W tym dniu, każdego roku we wszystkich miastach Ukrainy odbywają się parady i koncerty, brzmi hymn, wszędzie widać żółte i niebieskie wstążki.

Tak było też w tym roku we Lwowie.
W Dniu Niepodległości odbyła się uroczystość wręczenia miastu Honorowej Flagi Europy przyznanej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. To zaszczytne wyróżnienie jest uznaniem wysiłków i zaangażowania władz miasta w międzynarodową współpracę i propagowanie idei zjednoczonej Europy. Komisja ds. Środowiska, Planowania Regionalnego i Władz Lokalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy co roku przyznaje gminom wyróżnienia w uznaniu osiągnięć na rzecz propagowania ideałów Unii Europejskiej.

Dzień Niepodległości uświetniły koncerty w centrum miasta oraz we Lwowskiej Sali Organowej, Filharmonii Lwowskiej i na stadionie Arena. Wydarzenia tematyczne, warsztaty dla dzieci, kolorowe koszulki haftowane, połączenie tradycji z nowoczesnością - wszystko to przygotowano z myślą o mieszkańcach, jak i licznych gościach, przybyłych na obchody tegorocznej rocznicy odzyskania niepodległości Ukrainy.

W uroczystościach wzięły udział między innymi delegacje miast partnerskich Lwowa.
Lublin już od 15 lat jest związany umową partnerstwa z tym miastem. Urząd Miasta Lublin reprezentowali Pani Radna Monika Orzechowska - przewodnicząca Komisji ds. Rodziny oraz Pan Krzysztof Stanowski - dyrektor Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej. W ramach święta miał miejsce również Jarmark Partnerstwa, podczas którego swoje oferty turystyczne i edukacyjne zaprezentowały miasta partnerskie Lwowa: Przemyśl, Rzeszów, Tbilisi (Gruzja), Wrocław, Kraków i Lublin.