W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Okuliści z Lublina pomagają poszkodowanym ofiarom wojny

Okuliści z Lublina pomagają poszkodowanym ofiarom wojny
06.05.202208:26

Lubelska okulistyka dynamicznie się rozwija jednocześnie niosąc pomoc uchodźcom z Ukrainy przy wykorzystaniu najnowszych technologii. W ostatnim czasie Lublin, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Rektor Profesor Wojciech Załuska i Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Cyfryzacji i Promocji, Kierownik Katedry Okulistyki Ogólnej i Kliniki szpitala SPSK 1 Robert Rejdak, w związku z podejmowanymi działaniami spotykają się ze szczególnym zainteresowaniem mediów światowych, krajowych i lokalnych. Uniwersytet inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania do zabiegów operacyjnych w technologii 3D dzięki, czemu może pomagać również najbardziej poszkodowanym ofiarom wojny. Jest głównym ośrodkiem w Polsce do którego kierowane są między innymi ranne dzieci. Tutaj uzyskują pomoc zespołu interdyscyplinarnego najlepszych specjalistów lub kierowane są do innych ośrodków w kraju i za granicą.

Należy przypomnieć , że Katedra i Klinika Okulistyki Ogólnej kierowana przez prof. dr. hab. n. med. Roberta Rejdaka, jako jedyna placówka z Polski została przyjęta do współpracy w ramach Europejskich Sieci Referencyjnych Okulistycznych Chorób Rzadkich ERN EYE. Ponadto jest ona także Ogólnopolskim Centrum Urazów Oka oraz jedyną w Europie Środkowej i Wschodniej filią Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Okulistycznych ESASO.

Więcej o lubelskiej okulistyce można dowiedzieć się na stronie BBC News.