W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Organizacja humanitarna Protection Civile wyróżniona Medalem Prezydenta Lublina

Organizacja humanitarna Protection Civile wyróżniona Medalem Prezydenta Lublina
13.05.202211:51

W dniu wczorajszym (12 maja) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wyróżnił "Medalem Prezydenta Lublina - Lublin bohaterom" organizację humanitarną Protection Civile. W imieniu organizacji medal z rąk Romana Jaborkhela, Zastępcy Dyrektora Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin odebrał przedstawiciel Protection Civile, Pan Marc-Antoine Bacot, który przebywa w Lublinie od początku marca 2022 roku.

Protection Civile (fr. Fédération Nationale de Protection Civile), będąc kluczowym partnerem Urzędu Miasta Lublin we wspieraniu miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Lublina, od pierwszych dni wojny w Ukrainie na ogromną skalę włączyła się w akcję pomocową, przekazując Ukrainie transporty m.in. ze środkami medycznymi, higienicznymi, pościelą, kocami, żywnością i sprzętem medycznym. Dotychczas Protection Civile, za pośrednictwem UM Lublin (Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej), przekazało na Ukrainę 29 transportów ciężarowych (TIR), co stanowi około 230 ton pomocy humanitarnej. To wsparcie było sukcesywnie przekazywane do miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Lublina, a także do innych potrzebujących, w tym: Lwów, Równe, Łuck, Iwano-Frankiwsk, Sumy, Charków, Winnica, Bucza, Jaworów, Tarnopol, Czernichów, Czerkasy, Ostróg, Bar. W planach są kolejne transporty z pomocą, w tym realizacja transportu kolejowego (11 wagonów) z pomocą humanitarna dla Dniepru.