W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie Muzeum Narodowego w Lublinie już w sobotę!

Otwarcie Muzeum Narodowego w Lublinie już w sobotę!
05.03.202113:59

Rozpoczęty w 2018 roku remont w Muzeum Narodowym w Lublinie dobiegł końca. Od 6 marca 2021 serdecznie zapraszamy do nowoczesnej przestrzeni muzealnej i nowej rzeczywistości. Renowacja objęła przebudowę północnego skrzydła, a także częściową modernizację skrzydła południowego i zachodniego. Powiększono przestrzeń ekspozycyjną, przygotowano nowe wystawy stałe takie jak „Trybunał Koronny w dziejach Rzeczypospolitej 1578-1794”, „Galeria Malarstwa Polskiego XIX i XX wieku”, ze szczególnym wyeksponowaniem obrazu „Unii lubelskiej” Jana Matejki, „Grupa Zamek i Awangarda” a także „Malarstwo Cerkiewne”. Natomiast w Galerii im. Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego prezentowane będą wystawy czasowe.


Muzeum Narodowe w Lublinie należy do najstarszych i największych instytucji kulturalnych we wschodniej Polsce. Historia Muzeum Lubelskiego sięga początków XX w. i jest jednym z najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych miejsc w województwie. Prowadzi działalność wystawienniczą, naukowo-badawczą, edukacyjną i popularyzatorską, wydawniczą, a także konserwatorską. Współpracuje z muzeami oraz innymi instytucjami w Polsce i za granicą w zakresie ochrony, badania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Od ubiegłego roku ma status Muzeum Narodowego.