W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Partnerstwo Münster i Lublina kontynuuje wsparcie Winnicy

Partnerstwo Münster i Lublina kontynuuje wsparcie Winnicy
27.03.202413:38

Po raz kolejny w ramach trójporozumienia Münster - Lublin - Winnica zostały przekazane kolejne pojazdy, tak potrzebne w walczącej z rosyjskim agresorem Ukrainie. Tym razem nasi partnerzy z Münster przekazali samochód ciężarowy z ładowarką i karawan. Dodatkowo na ciężarówce przyjechały środki medyczne do wykorzystania w jednym z winnickich szpitali. Niemieccy partnerzy zapowiadają następny transport miejskiego 18-metrowego autobusu oraz łóżek szpitalnych dla dzieci. Jest to kolejne tego typu przedsięwzięcie w ramach którego Münster we współpracy organizacyjnej z miastem Lublin, przekazuje pomoc Winnicy. Pod koniec lutego 2024 roku za pośrednictwem Lublina przekazane zostały autobusy miejskie, o których pisaliśmy tutaj.

Lublin i Münster podpisały 9 marca br. 2023 w obecności przedstawicieli Winnicy, oficjalną deklarację współdziałania w zakresie pomocy Ukrainie, a Münster podpisało porozumienie dwustronne o partnerstwie solidarnościowym z Winnicą.

Münster jest miastem partnerskim Lublina od 1991 roku. Winnica, położona około 200 kilometrów na południowy zachód od Kijowa, jest miastem zaprzyjaźnionym, list intencyjny został podpisany w 2013 roku.