W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Partnerzy międzynarodowego projektu AREA 21 w Tampere

10.04.201912:27

Przedstawiciele miast partnerskich w projekcie AREA 21 z Tampere, Petersburga, Kohtla-Järve, Tartu, Lublina, Hamburga i Helsingborga spotkali się w dniach 11-13 marca.
Miasto Tampere, jako gospodarz spotkania przedstawiło różne zastosowane zabiegi mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej i oszczędność energii.

Projekt AREA21 ma na celu opracowanie działań nakierowanych na redukcję emisji dwutlenku węgla w miastach partnerskich ze szczególnym uwzględnieniem znajdujących się w nich budynków mieszkalnych. Głównym celem miast partnerskich jest poprawa współpracy pomiędzy lokalnymi podmiotami w celu bardziej wszechstronnego planowania energetycznego na poziomie dzielnic miejskich. W ramach projektu opracowywane są także narzędzia komputerowe (teleinformatyczne/ICT) mające na celu wsparcie procesu planowania i zwiększenie zaangażowania istotnych podmiotów i mieszkańców w wybranych obszarach.

Wizyta przedstawicieli Lublina pozwoliła pogłębić współpracę międzynarodową i znaleźć inspiracje dla działań podejmowanych przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Lublin.
 

Projekt AREA 21 "Inteligentne miasta regionu Morza Bałtyckiego w XXI wieku"
jest dofinansowany z Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Dodatkowe informacje:

informacje o projekcie AREA21