W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podpisanie listu intencyjnego z miastem Bari (Włochy)

Podpisanie listu intencyjnego z miastem Bari (Włochy)
12.10.202010:27

W dniu 6 października 2020 roku w mieście Bari (Włochy) w ramach Bussines Focus Poland organizowanego przez Region Apulia i Puglia Sviluppo został podpisany list intencyjny pomiędzy miastami Lublin i Bari. W imieniu Prezydenta Miasta Lublin podpis pod dokumentem złożyła Pani Beata Stepaniuk - Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, zaś Bari reprezentował Pan Eugenio Di Sciascio - Zastępca Prezydenta Bari. Swój wielki udział w podpisaniu tego listu miały: Pani Ewa Trzcińska, Prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech oraz Pani Izabela Byzdra, Prezes Polsko - Włoskiej Izby Gospodarczej w Lublinie.

Oba miasta zadeklarowały chęć współpracy na wielu płaszczyznach, w tym kulturalnej i gospodarczej. Umożliwi to wzajemne poznanie się dwóch społeczności oraz stworzenie między nimi więzi zaufania i przyjaźni. Miasta zadeklarowały również wolę do wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania polityką miejską oraz współpracy w sektorach: edukacji, zasobów ludzkich, wymiany kulturalnej, sportowej i artystycznej.

Po podpisaniu umowy delegację polską w Urzędzie Miasta przyjął burmistrz Antonio Decaro. W spotkaniu udział wzięli Leonardo D'Elia, prezes stowarzyszenia Apulia Onlus, Claudio D'Amato, wiceprezes organizacji oraz Gaetano Dammacco, profesor prawa kościelnego i polityki na Uniwersytecie w Bari i honorowy członek Apulii Onlus. To właśnie ta organizacja działa na rzecz promocji integracji kulturowej między Bari a Lublinem.