W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie festynu sportowego "Piłkarskie Podwórko" dla dzieci z Ukrainy

Podsumowanie festynu sportowego "Piłkarskie Podwórko" dla dzieci z Ukrainy
31.05.202309:15

W dniu 27 maja br. (sobota) na obiektach Lubelskiej Akademii Futbolu odbył się festyn sportowy "Piłkarskie Podwórko". Organizatorem festynu była Akademia Piłkarska Motor Lublin oraz SKML Motorowcy.

Adresatami wydarzenia były dzieci w wieku 6-13 lat, które w wyniku działań wojennych w Ukrainie znalazły się w Lublinie. W festynie zarejestrowało się ponad 150 dzieci, które w sobotę razem z rodzeństwem i rodzicami i opiekunami pojawili się na terenie Lubelskiej Akademii Futbolu i w radosny sposób spędzili razem czas. Każde dziecko otrzymało upominki - piłki futbolowe oraz opaski na ręce w barwach Ukrainy. Sama impreza miała formę festynu sportowo-rekreacyjnego, którego głównymi atrakcjami były zajęcia sportowe ukierunkowane na piłkę nożną, przeprowadzone przez trenerów Akademii Piłkarskiej Motor Lublin, animacje organizowane przez Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin "Motorowcy" oraz udział w meczu II ligi: Motor Lublin - Zagłębie II Lubin, który odbył się na Arenie Lublin w tym samym dniu.