W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie wizyty w Lublinie delegacji z ukraińskiego miasta Sumy

Podsumowanie wizyty w Lublinie delegacji z ukraińskiego miasta Sumy
01.04.200814:01

Ukraińska delegacja, z wicemerem miasta, Stepanem Pakiem na czele, przebywała w Lublinie, w dniach 27-31 marca br. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu wydziałów i służb miejskich, a także placówek opieki zdrowotnej w Lublinie i w regionie. Goście odbyli szereg spotkań, odwiedzili m.in. Biuro Obsługi Mieszkańców, Wydział Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, Wydział Kultury – Euroregionalny Ośrodek Informacji i Współpracy Kulturalnej oraz Kancelarię Prezydenta Miasta. Spotkali się również z Piotrem Dreherem, Przewodniczącym Rady Miasta Lublin i odwiedzili Miejską Biblioteką Publiczną im. H.Łopacińskiego.

Program miejski wizyty uzupełniły spotkania w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, Samodzielnym Publicznym ZOZ w Radzyniu Podlaskim oraz w lubelskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Delegacja ukraińska przygotowała również stoisko promocyjne o swoim mieście podczas VI Targów Turystycznych „Lubtour 2007”.