W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Polsko-litewskie spotkanie przy portalu

Polsko-litewskie spotkanie przy portalu
08.06.202113:05

W dniu 7 czerwca 2021 miało miejsce spotkanie Prezydentów Miast: Wilna - Remigijusa Šimašiusa i Lublina - Krzysztofa Żuka. Odbyło się ono za pośrednictwem portalu Lublin - Wilno, który przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii komunikacyjnej pozwala na interaktywny kontakt w czasie rzeczywistym między lublinianami i wilnianami.
Obaj Prezydenci docenili tą sprzyjającą łączeniu ludzi z odległych zakątków świata inicjatywę, zauważając ogromne zainteresowanie jakim przechodnie po obydwu stronach portalu obdarzają okrągłą, betonową instalację. Pomysł na tak wyjątkowe dzieło sztuki w przestrzeni publicznej, wywołał falę zjawisk społecznych, które odbiły się szerokim echem niemalże na całym świecie.

Projekt "Portal" realizowany jest przez Miasto Lublin we współpracy z Urzędem Miasta Wilna i litewską Fundacją Benediktas Gylys oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.
Szansa na wirtualne podróże do Wilna z Placu Litewskiego w Lublinie jeszcze tylko do końca lipca.

Zapraszamy!