W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pracownicy i studenci z uniwersytetów japońskich w Lublinie

10.12.201910:59

W dniach 2-7 grudnia Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej gościł 23-osobową delegację studentów i pracowników japońskich uczelni partnerskich – Kumamoto University, Sojo University and Ryukyus University.
W programie wizyty znalazły się miedzy innymi:

  • spotkania ze studentami Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PL kierunków elektrotechnika i inżynieria biomedyczna oraz pracownikami Katedry Elektrotechniki i Elektrotechnologii;
  • udział w międzynarodowym seminarium naukowym „Bioinformatyka” organizowanym przez Katedrę Informatyki;
  • zwiedzanie laboratoriów i biblioteki w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii PL;
  • wizyta w Zespole Szkół Energetycznych i firmie DataArt w Lublinie.

Część delegacji (12 osób) przyjechała na Wydział Elektrotechniki i Informatyki w ramach projektu „Polish-Japanese Energo-Eco Study and Expert Visits” dofinansowanego z programu „Międzynarodowe Partnerstwo Akademickie” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.  Dwuletni projekt „Polish-Japanese Energo-Eco Study and Expert Visits” przygotowany został we współpracy Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Prof. dr hab. inż. Henryki Danuty Stryczewskiej i pracownicy Biura Kształcenia Międzynarodowego mgr Yulii Boiko, otrzymał dofinansowanie na prawie 1 mln złotych i znalazł się na liście 24 najlepszych projektów ze 100. łącznie złożonych do programu Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA z uczelni polskich. Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie współpracy Politechniki Lubelskiej i uczelni japońskich poprzez wymiany studyjne studentów i ich mentorów, wizyty ekspertów w dziedzinie elektrotechniki/ekologii oraz w zakresie pozyskiwania funduszy projektowych.
Druga grupa studentów z opiekunem naukowym (11 osób) z Sojo University odwiedziła Politechnikę Lubelską po raz 10. w ramach umowy bilateralnej.

Spotkanie polsko-japońskie to także doskonała okazja do świętowania w naukowym gronie 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Polską oraz 36. lat współpracy Politechniki Lubelskiej z uczelniami japońskimi.