W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Praktyczny przewodnik po miejskim modelu integracji międzykulturowej po polsku

Praktyczny przewodnik po miejskim modelu integracji międzykulturowej po polsku
25.03.202109:08

Ogromnie się cieszymy, że ukazała się polska wersja publikacji Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy (ICC) - Miasto Międzykulturowe Krok Po Kroku. To praktyczne kompendium wiedzy na temat tego, jak budować polityki miejskie z myślą o budowaniu spójnych, dobrze funkcjonujących społeczności.

Lublin jest częścią Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy od samego początku jego istnienia. Przez lata przyzwyczailiśmy się do tytułu "jedynego miasta w Polsce", ale na szczęście nie jest on już aktualny. W 2021 roku Kraków, jako drugie polskie miasto, dołączył do ICC. Mamy ogromną nadzieję, że nasze grono powiększać się będzie o kolejne polskie miasta - na przykład te, z którymi współpracujemy na co dzień w ramach Zespołu ds. Migracji i Integracji Unii Metropolii Polskich. Publikacja "Miasto Międzykulturowe Krok Po Kroku" to praktyczne narzędzie, które umożliwia zapoznanie się z istotą podejścia międzykulturowego i zbudowanie własnej polityki integracji międzykulturowej w oparciu o sprawdzone przykłady.

Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem w załączniku.

Pliki do pobrania