W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program o Lublinie w południowokoreańskiej telewizji KBS

20.12.201915:07

W dniach 30 października - 1 listopada gościliśmy w Lublinie koreańskich dziennikarzy stacji telewizyjnej Korean Broadcasting System. Była ona częścią szerszego projektu, podczas którego powstał materiał o Polsce jako atrakcyjnej destynacji turystycznej, w nawiązaniu do trzydziestej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei.

Podczas wizyty w Lublinie koreańscy goście odkrywali najciekawsze zabytki Lublina. W programie znalazło się między innymi zwiedzanie Starego Miasta, którego mury kamienic do dziś skrywają ślady wielowiekowej historii, a elementy tradycji i dziedzictwa stanowią inspirację i źródło wielu wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście.

Materiał został wyemitowany w popularnym programie „Walking into the World”. Motywem przewodnim koreańskiego programu jest hasło „Polska ukrytym klejnotem Europy”, który ma pokazać Polskę jako ciekawy kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi, a Lublin jako miasto otwarte i inspirujące, w którym sztuka i działania kulturalne pobudzają wyobraźnię, pozwalając wyjść poza przyjęte ramy i konwencje.

Wizyta zorganizowana została przez Centrum Współpracy Międzynarodowej i Referat ds. Turystyki Urzędu Miasta Lublin przy współpracy z Polska Agencją Prasową.


Obejrzyj film w serwisie youtube.