W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt „Book=Life. Kooperatywa literacka dla rozwoju dzieci i młodzieży”

Projekt „Book=Life. Kooperatywa literacka dla rozwoju dzieci i młodzieży”
06.12.202209:20

Miasto Lublin wraz z partnerami realizuje międzynarodowy projekt „Book=Life. Kooperatywa literacka dla rozwoju dzieci i młodzieży” („Book=Life. Literature Cooperative for Child and Youth Development”). Jego motto to "Książki i ludzie są różni. To, co nas łączy, to opowieść", a istotą są relacje literatury i życia, ze szczególnym naciskiem na rozwój dzieci od najmłodszych lat poprzez kontakt z tekstami literackimi.

Projekt ma na celu wzmocnienie współpracy międzynarodowej pomiędzy polskimi, niemieckimi i ukraińskimi instytucjami kultury i oświatowymi, organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorstwami działającymi w sektorze kultury, w zakresie wykorzystywania literatury jako narzędzia wspierania procesów rozwojowych dzieci i młodzieży.
W ramach tej inicjatywy odbędą się m.in. warsztaty, wystawy a także Festiwal literatury i rozwoju dzieci „ALFABET”.
Termin realizacji od 1 lipca 2022 roku do 31 marca 2024 roku (trwa 21 miesięcy).

Lider projektu: Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" / Dom Słów
Partnerzy:

  1. Wydawnictwo Starego Lwa ze Lwowa;
  2. Miasto Münster.

Partnerzy Stowarzyszeni:

  1. Fundacja Kultury Audiowizualnej Beetle;
  2. Gmina Lublin.

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin jest odpowiedzialny za wsparcie w zakresie nawiązania i prowadzenia współpracy z miastami partnerskimi – Münster i Lwowem oraz promocji projektu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa" i jest realizowany  w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023