W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedłużenie rekrutacji wolontariuszy w ramach projektu „INTERCULTURE 5S: Wolontariat międzynarodowy na rzecz solidarności w sferze rozwoju miast”

Przedłużenie rekrutacji wolontariuszy w ramach projektu „INTERCULTURE 5S: Wolontariat międzynarodowy na rzecz solidarności w sferze rozwoju miast”
25.05.202113:41

Miasto Lublin w ramach największego europejskiego programu wolontariatu „Europejski Korpus Solidarności” zaprasza osoby w wieku 18-30 lat z Ukrainy i Polski na 3 tygodniowy wolontariat w Lublinie. Termin zgłoszenia kandydatów do pierwszej grupy został przedłużony do 31 maja 2021 r., do pozostałych grup – do 7 czerwca włącznie.

Podczas pobytu w Lublinie wolontariusze będą zaangażowani w organizację i promocję lubelskich międzynarodowych wydarzeń: Festiwalu Inne Brzmienia, Carnavalu Sztukmistrzów, Jarmarku Jagiellońskiego oraz Kongresu Współpracy Transgranicznej. Program pozwoli wolontariuszom zdobyć nowe doświadczenie, pozyskać unikalną wiedzę oraz rozwinąć swoje umiejętności w zakresie organizacji dużych wydarzeń miejskich. Ze względu na międzynarodowy charakter tworzonych grup udział w Projekcie jest także doskonałą okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz poszerzenia sieci kontaktów zawodowych.

W ramach programu Miasto Lublin zapewnia uczestnikom:

  • pokrycie kosztów przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia oraz kieszonkowe;
  • program edukacyjny i szkolenie w zakresie realizowanych zadań;
  • kurs języka polskiego (dla wolontariuszy z Ukrainy);
  • zwiedzanie Lublina z przewodnikiem.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz formularzem rekrutacyjnym dla kandydatów z Polski znajdują się w załączniku. Natomiast warunki rekrutacji młodzieży ukraińskiej znajdują się pod tym linkiem.

 

Flaga współfinansowane przez EKS

Pliki do pobrania