W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedstawiciel Ambasady Francji w Lublinie

Przedstawiciel Ambasady Francji w Lublinie
16.03.202308:38

W dniu 10 marca br. Lublin odwiedził Pan Audelin Chappuis, radca Ambasady Francji w Polsce ds. współpracy kulturalnej, dyrektor Instytutu Francuskiego w Warszawie.

Pan Chappuis spotkał się z Panem Roman Jaborkhelem, zastępcą dyrektora Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej. Tematem rozmowy były najbliższe projekty współpracy z Nancy, francuskim miastem partnerskim Lublina oraz idea organizacji w Lublinie cyklu szkoleń dla nauczycieli języka francuskiego z Ukrainy.

Gość reprezentował Ambasadora Francji w Polsce podczas uroczystości 40.lecia Alliance Française, jakie odbyły się w tym samym dniu, w Chatce Żaka.
W ramach wydarzenia miał miejsce unikalny koncert stworzony specjalnie na okazję 40 lecia Alliance Française Lublin  projekt czterech muzyków francuskich to niezapomniane doznania nie tylko dla miłośników instrumentów strunowych i brzmienia bandoneonu ale także wyjątkowa atmosfera wprowadzająca słuchaczy  w świat żywych emocji, pasji i szczęścia.

Na scenie wystąpili światowej klasy wirtuozi: Éric Franceries (gitara), Jérémy Jouve (gitara), Jérémy Vannereau (bandoneon), Pierre Fouchenneret (skrzypce) więcej szczegółów