W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przygotowania do Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich, 24-26.04.2009

Przygotowania do Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich, 24-26.04.2009
24.04.200911:18

Przewodniczący Rady Miasta Lublin, przedstawiciele Biura Rady Miasta i Kancelarii Prezydenta Miasta odbędą, w dniach 24-26 kwietnia, szereg spotkań roboczych we Lwowie. Będą one poświęcone przygotowaniu polskiego Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich, który odbędzie się w tym mieście w dniach 21-23 maja. Organizatorem jest przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Tematem przygotowywanego Konwentu jest współpraca partnerska miast wojewódzkich z partnerami ukraińskimi na przykładzie Lublina i Lwowa. Współpraca ta jest często oceniana jako wzorowa i warto ją zaprezentować niejako "na żywo", aby zachęcić inne miasta polskie, które często mają swoje miasta partnerskie na Ukrainie, ale nie wykorzystują płynących stąd możliwości. Konwent rozpocznie się spotkaniem w Lublinie z władzami naszego miasta, skąd uczestnicy przejadą na obrady we Lwowie.

Podczas przygotowawczych spotkań kwietniowych zostaną wręczone zaproszenia władzom miasta Lwów i konsulowi generalnemu RP we Lwowie; na konwent zostaną zaproszone także władze Iwano-Frankiwska oraz Łucka. Ponadto, 25 kwietnia członkowie lubelskiej delegacji uczestniczyć będą w uroczystym koncercie Pop-Oratorium "Miłosierdzie Boże" w Katedrze Lwowskiej, w wykonaniu Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania oraz wielu solistów, w tym m.in. Marka Torzewskiego.