W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Razem przeciwko mowie nienawiści

Razem przeciwko mowie nienawiści
14.07.202109:20

Miasto Lublin w partnerstwie z Krakowem i Wrocławiem otrzymało jeden z grantów uruchomionych na realizację projektów współpracy międzymiastowej w ramach programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy. Dofinansowanie w wysokości 14900 Euro otrzymał projekt „Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólna akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych”.
Projekt przygotowany wspólnie przez trzy miasta kładzie nacisk na zacieśnienie współpracy pomiędzy metropoliami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałanie mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców. Stanie się tak dzięki zaprojektowanej wspólnie kampanii społecznej, a także działaniom na rzecz podnoszenia świadomości lokalnych społeczności na temat mowy nienawiści i sposobów jej zapobiegania.
Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowych Rady Europy od początku jego powstania w 2008 r. Celem programu jest wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie integracji międzykulturowej i zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi społecznościami na poziomie lokalnym, m.in. w oparciu o wymianę dobrych praktyk oraz doświadczeń europejskich miast i samorządów. Cieszymy się, że do zaszczytnego grona prawie 150 miast ze wszystkich kontynentów, dołączyły również Kraków i Wrocław. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykulturowych w Polsce.


więcej informacji: wiadomości o miastach międzykulturowych