W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Reprezentacja Lublina i stoisko ESM 2023 podczas wydarzenia “Molodvizh” we Lwowie

Reprezentacja Lublina i stoisko ESM 2023 podczas wydarzenia “Molodvizh” we Lwowie
14.09.202210:53

W dniu 10 września delegacja Lublina uczestniczyła w wydarzeniu “Molodvizh”. To odbywająca się każdego roku ogólnokrajowa impreza dla i o młodzieży organizowana od 2018 roku we Lwowie.

W tym roku impreza odbywała się w wyjątkowych wojennych okolicznościach i podejmowała najważniejsze tematy związane z sytuacją młodych ludzi podczas wojny, wolontariatem, działalnością charytatywną, prawami człowieka, a także kandydaturą Ukrainy do Unii Europejskiej czy staraniami Lwowa o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży na 2025 rok. Podczas wydarzenia Lublin prezentował odwiedzającym stoisko i materiały promujące nasze miasto jako Europejską Stolicę Młodzieży 2023.

Delegacja w składzie Roman Jaborkhel i Ewelina Graban z Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Filip Jastrzębski - Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju lubelskiej młodzieży i przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w latach 2020 - 2021,  spotkała się m.in. z przedstawicielami organizatorów wydarzenia: organizacji Molodvizh, sieci centrów młodzieżowych Tvor a także z panem Andrijem Moskalenką, Wicemerem Lwowa i Panią Maryną Popatenko, Wiceminister Młodzieży i Sportu Ukrainy. Delegacja odwiedziła też Lviv Open Lab - nowoczesne miejskie centrum edukacyjne i medialne, którego część przeznaczono na działania związane z aktualnymi potrzebami wojskowymi.