W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Słowa wsparcia od Prezydenta miasta Rishon Le Zion

20.05.202010:41

Nadszedł czas, kiedy to właśnie internet stał się głównym i najbezpieczniejszym narzędziem komunikacji z drugim człowiekiem, podtrzymywania kontaktów między najbliższymi jak również kontaktów na poziomie światowym.

Prezydent miasta partnerskiego Rishon Le Zion przesyła słowa otuchy w tym jakże trudnym dla każdego z nas okresie, w którym liczy się każdy gest wsparcia i dobre słowo.

 

Nazwa miasta znaczy „Pierwszy w Syjonie”. Została tu założona pierwsza na świecie szkoła hebrajska, powstały pierwsza w Izraelu orkiestra oraz winiarnia, wynaleziono tu żelazny pług. To w Rishon LeZion skomponowano hymn żydowski i tu zawieszona została po raz pierwszy flaga żydowska. Rishon LeZion jest miastem położonym nad Morzem Śródziemnym.

Rishon Le Zion jest miastem partnerskim Lublina od 1992 roku