W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania Europejskich Stolic Młodzieży w Portugalii

Spotkania Europejskich Stolic Młodzieży w Portugalii
03.11.202212:51

W dniach od 29 września do 1 października br. przedstawiciele Gminy Lublin wzięli udział w spotkaniach sieci Europejskich Stolic Młodzieży, które miało miejsce w portugalskiej Bradze. 11 Europejskich Stolic Młodzieży spotkało się w tym mieście z okazji 10-tej rocznicy uzyskania przez nie tego zaszczytnego tytułu.

Wydarzenie było świetną okazją do omówienia kolejnych kroków w konsolidacji sieci Europejskich Stolicy Młodzieży. Pierwszy raz obecni byli przedstawiciele tak wielu stolic - EYC. Spotkały się  między innymi: Maribor, Saloniki, Warna, Nowy Sad, Kłajpeda, Tirana, Lublin, Ghent. Poza gminami, młodzieżowe rady również przyłączyły się do dyskusji o tym, jak poprawić sposoby wprowadzania mechanizmu partycypacyjnego, dostosowanego do postpandemicznej rzeczywistości.