W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie dotyczącego wzmocnienia partnerskiej współpracy między Windsor i Lublinem

Spotkanie dotyczącego wzmocnienia partnerskiej współpracy między Windsor i Lublinem
27.12.201913:35

Pan Jerry (Jerzy) Barycki przypomniał dotychczasową współpracę Lublina i Windsor oraz przedstawił zmiany zachodzące w Kanadzie. Głównym tematem spotkania było wzmocnienie trwającego partnerstwa między miastami Lublin – Windsor jak również ustalenie warunków współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego i ekonomicznego miast i regionów. Jerry Barycki zwrócił uwagę na rosnące znaczenie osób o polskim pochodzeniu w życiu politycznym Kanady. Przywołał tu przykład Posła Irka Kusmierczyka, który jest kanadyjskim politykiem, wybranym do reprezentowania Windsor - Tecumseh w Izbie Gmin Kanady w wyborach federalnych w 2019 r. Przed wyborami do Izby Gmin był radnym miasta Windsor. Pan Krzysztof Żuk-Prezydent miasta Lublin, Pan Lech Sprawka-Wojewoda Lubelski oraz Pan Zbigniew Wojciechowski-Wicemarszałek Województwa Lubelskiego podkreślili znaczenie dobrych relacji naszych miast oraz wolę wzmocnienia partnerskiej współpracy. Na spotkaniu przedyskutowano możliwości organizacji wizyt w formacie „3+10” (3 reprezentantów władz województwa i miasta oraz 10 osób z sektora biznesowego). Wstępnie wskazano terminy spotkania: latem 2020 roku wizyta w Lublinie, jesienią 2020 roku w Windsor. Uzgodniono, że po stronie polskiej koordynatorem wizyt jest Urząd Marszałkowski. W ramach przygotowania do wizyt zarówno strona kanadyjska jak i polska zobowiązały się do doprecyzowania oczekiwań przedsiębiorców w zakresie współpracy gospodarczej.
W związku z przypadającą w przyszłym roku 20. rocznicą partnerstwa Windsor-Lublin, a także 25. rocznicą Polish-Canadian Business and Professional Association of Windsor Jerry Barycki zaprosił Prezydenta Krzysztofa Żuka do wystąpienia jako głównego prelegenta podczas 25-tego Polish-Canadian Society Business Dinner, który odbędzie się w dniu 20 listopada 2020 roku w Windsor.