W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie Miast partnerskich Polski i Białorusi

06.12.201914:27

W dniach 28-30 listopada 2019 r. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin uczestniczyli w 5. spotkaniu miast partnerskich z Polski i Białorusi. Wydarzenie odbywa się cyklicznie co 2 lata w różnych miastach Białorusi. W tym roku forum miało miejsce w Mołodecznie koło Mińska.
Podczas spotkania, uczestnicy wzięli udział w sekcjach roboczych dotyczących inwestycji, edukacji i kultury oraz pomocy społecznej.
Przy okazji pracy w zespołach delegacje odwiedziły wojewódzką szkołę specjalną, miejską szkołę artystyczną oraz lokalne przedsiębiorstwo meblowe. W podsumowaniu prac w grupach tematycznych wzięli udział Ambasadorzy Polski i Białorusi – Pan Artur Michalski oraz Pan Władimir Czuszew.
Podczas wydarzenia lubelska delegacja spotkała się również z Przewodniczącym Rady Miasta Brześć, które jest miastem partnerskim Lublina.