W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie on-line ze specjalistami z zakresu miejskiej zieleni z Lublina i Łucka

Spotkanie on-line ze specjalistami z zakresu miejskiej zieleni z Lublina i Łucka
27.07.202010:45

W dniu 23 lipca 2020 w Biurze Centrum Współpracy Międzynarodowej odbyło się spotkanie on-line ze specjalistami z zakresu miejskiej zieleni z Lublina i z Łucka (Ukraina). Spotkanie zostało zorganizowanie z inicjatywy strony ukraińskiej i brali w nim udział: Pani Oksana Łysak – Kierownik referatu ds. Ekologii Urzędu Miasta Łuck, Pan Oleh Hałeta - Zastępca Kierownika referatu ds. Ekologii Urzędu Miasta Łuck, Pani Iwanna Korol - Główny Specjalista referatu ds. Ekologii Urzędu Miasta Łuck, Pan Wałerij Tutejko - kierownik miejskiego przedsiębiorstwa „Parki i skwery” oraz Pani Oksana Sawczuk - Kierownik Referatu ds. Działań Projektowych w Wydziale Współpracy Międzynarodowej i Działalności Projektowej. Ze strony Miasta Lublin w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z Biura Miejskiego Architekta Zieleni - Pan Józef Piotr Wrona - Kierownik Referatu ds. ochrony i konserwacji drzew i Pani Justyna Gustaw odpowiedzialna za utrzymanie, leczenie i ochronę drzew oraz Pani Anna Strzałkowska i Pani Uliana Bila z Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Specjaliści z Lublina chętnie odpowiedzieli na wszystkie pytania i podzielili się dobrymi praktykami w zakresie zarządzania miejską zielenią. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sposobów, zasad cięcia i przycinania koron drzew, nasadzeń i konserwacji starodrzewu oraz instrukcji i przepisów ogólnokrajowych w zakresie przycinki drzew. Lubelscy specjaliście chętnie podzielili się wiedzą w jaki sposób w Lublinie walczymy ze szkodnikami, przede wszystkim z Cameraria ohridella (szrotówek kasztanowcowiaczek) i jemiołą oraz z chorobami, które mają zły wpływ na zielone tereny użyteczności publicznej. Pytano również w jaki sposób zorganizowane są prace w dziedzinie zielonej gospodarki, i na jakich warunkach przedsiębiorstwa świadczą usługi w zakresie opieki i utrzymania terenów zielonych oraz jak dbamy o drzewa w trakcie prowadzenia inwestycji.
Było to pierwsze spotkanie między specjalistami w zakresie zarządzania miejską zielenią Łucka i Lublina. Obie strony zadeklarowały chęć współpracy i dzielenia się swoimi doświadczeniami w przyszłości.