W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie online w ramach programu Kreatywna Europa – Creative Europe Programme

Spotkanie online w ramach programu Kreatywna Europa – Creative Europe Programme
06.11.202312:13

W dniach 17-18 października odbyło się spotkanie online z przedstawicielem projektowym odpowiedzialnym za projekt „Book=Life” z ramienia EACEA (grantodawcy - Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury). W spotkaniu udział wzięły Anna Lewicka-Koksanowicz z Wydziału Kultury oraz Alina Januszczyk z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Ponadto miało również miejsce spotkanie z reprezentantami wydawnictwa Cerkabella z Węgier, podczas którego rozmawiano o możliwościach współpracy w kontekście kolejnych naborów do programu Kreatywna Europa oraz edycji festiwalu Alfabet.

Planowane zgromadzenie grantobiorców programu Kreatywna Europa, które miało odbyć się w Brukseli, zostało odwołane ze względu na zagrożenie zamachem terrorystycznym. Podczas wydarzenia miały odbyć się debaty i dyskusje dotyczące zasad programu, a także proekologicznego i inkluzywnego realizowania projektów. W spotkaniu mieli wziąć przedstawiciele projektów dofinansowanych w naborach z 2021 i 2022 roku. Miało ono być również okazją do sieciowania i budowania kontaktów w kontekście kolejnego naboru.

Kreatywna Europa – Creative Europe Programme inwestuje w działania, które wzmacniają różnorodność kulturową i odpowiadają na potrzeby i wyzwania sektora kultury i sektora kreatywnego. Program Kreatywna Europa jest otwarty dla organizacji kulturalnych i kreatywnych z państw członkowskich UE, a także z krajów spoza UE.