W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie partnerów w ramach projektu ProVaHealth – Product Validation in Health, Oulu (Finlandia)

02.12.201912:35

W dniach 16-17 października 2019 r. w Oulu (Finlandia) odbyło się spotkanie partnerów projektu ProVaHealth – „Product Validation in Health”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin – Marzena Strok-Sadło, Honorata Kępowicz-Olszówka oraz Iwona Pilarska. W czasie spotkania liderzy poszczególnych grup zadaniowych omówili aktualny status realizowanych w ramach projektu działań. W części warsztatowej partnerzy omówili między innymi rekomendacje dotyczące polityki wsparcia współpracy małych i średnich przedsiębiorstw w Regionie Morza Bałtyckiego i Żywych Laboratoriów funkcjonujących w instytucjach będących Partnerami Projektu. Spotkanie w Oulu było okazją do zapoznania się z modelem biznesowym oraz profilem działalności OuluHealth Network. OuluHealth Network jest jednym z pięciu innowacyjnych ekosystemów Oulu Innovation Alliance. Głównym celem działalności jest wsparcie otwartej współpracy i rozwoju innowacji poprzez łączenie partnerów naukowych (z obszaru nauk przyrodniczych) i biznesowych (z obszaru ICT), których zaawansowane i spersonalizowane rozwiązania odpowiadają na potrzeby sektora opieki zdrowotnej. Partnerzy projektu w ramach wizyty studyjnej odwiedzili także fińskie Żywe Laboratorium OUAS SimLab, w którym mieli okazję uczestniczyć w symulacji dotyczącej poprawnej komunikacji pracownika medycznego z pacjentem. OUAS SimLab wykorzystywane jest jako środowisko testowe dla rozwijanych produktów w zakresie technologii medycznych i usług opieki społecznej.

Gospodarzem spotkania był Uniwersytet Nauk Stosowanych w Oulu (Oulu University of Applied Sciences) zaś kolejne spotkanie partnerów projektu ProVaHealth – „Product Validation in Health” odbędzie się w Lund (Szwecja), w dniach 21-22 stycznia 2020 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Baltic Sea Region. Partnerami projektu jest 18 organizacji z 8 państw regionu Morza Bałtyckiego, w tym Gmina Lublin, jako koordynator Klastra Lubelska Medycyna. Więcej informacji o projekcie i aktywnościach z nim związanych znajdą Państwo pod linkiem: https://scanbalt.org/livinglabs/.