W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie sieci „EUniverCities Network” w Maladze

30.12.201910:20

W dniach 18-22 listopada 2019 roku w Maladze odbyło się spotkanie sieci „EUniverCities Network”. Głównym tematem tego spotkania była "Współpraca miasta i uczelni w kształtowaniu zrównoważonej turystyki". Urząd Miasta Lublin reprezentował Maciej Zaporowski – kierownik wspierania akademickości Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości. Spotkanie zorganizowano w ramach Europejskiej sieci miast i uczelni "EUniverCities", do której Miasto Lublin przystąpiło wspólnie z lubelskimi szkołami wyższymi w 2014 roku.

Zasadniczym celem konferencji było stworzenie długofalowego i strategicznego programu współpracy, jak również poznanie dobrych praktyk kooperacji miast i uczelni u partnerów projektu i doświadczeń w obszarze zrównoważonej turystyki. Podczas spotkania omówiono także bieżące sprawy oraz ustalano kalendarz kolejnych spotkań.

EUniverCities to europejska sieć, w której miasta, członkowie sieci mają wspólną cechę charakterystyczną, to jest obecność w mieście silnego środowiska akademickiego. Z zasady miasta zgłaszają akces do sieci i uzyskują jej członkostwo w tandemie miasto/uczelnia. Celem współpracy jest wzajemne uczenie się, jak tworzyć najatrakcyjniejsze warunki do studiowania, a także promocja istniejącego potencjału naukowego i dydaktycznego w danym mieście. Sieć łączy głównie miasta i uniwersytety o profilu gospodarczym, społecznym i technologicznym. Głównym zaś założeniem jest wymiana i rozpowszechnianie wiedzy i doświadczeń w zakresie współpracy miasto-uniwersytet w całej Europie.