W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie sieci EUniverCities w Parmie

Spotkanie sieci EUniverCities w Parmie
14.12.202110:23

W dniach 1-3 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie sieci EUniverCities w Parmie, Włochy. Urząd Miasta Lublin od 2013 r. jest czynnym członkiem sieci miast i uczelni. Wspólnie z Urzędem Miasta Lublin tandem tworzy Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej.
Głównym celem spotkania w Parmie było wyrażenie opinii nad trzema kluczowymi obszarami, w których rozgrywają się wyzwania:

  • Edukacja: elastyczne programy nauczania, cyfryzacja, edukacja w większym stopniu oparta na praktyce;
  • Życie studenckie i dobre samopoczucie: Radzenie sobie z rosnącą presją, stresem i problemami psychicznymi uczniów: jak uczniowie mogą połączyć ambicję z poczuciem bezpieczeństwa, zrelaksowania, zdrowia, życia towarzyskiego i komfortu; jak mogą znaleźć spełnienie w życiu studenckim, wolontariacie, rozwijać się w związkach studenckich itp.
  • Mieszkanie: radzenie sobie z różnymi potrzebami lokalowymi dla krajowych i międzynarodowych studentów na rynkach mieszkaniowych.

3 dni networkingu polegało na dzieleniu się pomysłami między partnerami, wymienianiu się dobrymi praktykami, wspólnym "pochyleniu się" nad wyzwaniami.
Wnioski, propozycje dotyczące kontynuacji współpracy: Rozwój kontaktów międzynarodowych EUniverCities, podjęcie starań o pozyskanie Sekretariatu programu EUniverCities do Lublina, większa promocja działań na styku miasto-uczelnie realizowanych w Lublinie na poziomie międzynarodowym.