W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie w rezydencji Ambasadora Danii

Spotkanie w rezydencji Ambasadora Danii
07.03.202310:31

W dniu 28 lutego 2023 w rezydencji Ambasadora Danii w Warszawie odbyło się spotkanie pod nazwą „Okrągły Stół. Wyzwania związane z uchodźcami i migracjami. Cyfryzacja jako narzędzie obsługi administracyjnej uchodźców i migracji." W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych, agend rządowych, lokalnych samorządów i biznesu z całej Europy, zajmujący się aktualnymi wyzwaniami i obsługą administracyjną spraw związanych zarówno z kryzysem uchodźczym, jaki nastąpił w wyniku wojny w Ukrainie, jak i problematyką migracji i uchodźstwa do Europy z innych państw trzecich.

Na zaproszenie pana Ambasadora w spotkaniu Lublin reprezentowali Pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Wychowania i Pan Roman Jaborkhel, Zastępca Dyrektora Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej.