W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Ambasadorem Francji w Polsce

Spotkanie z Ambasadorem Francji w Polsce
19.01.202409:46

W dniu wczorajszym (18 stycznia) Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina spotkał się z Jego Ekscelencją Etienne de Poncins, Ambasadorem Francji w Polsce.

W spotkaniu udział wzięli również Jean-Luc Schneider - Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej oraz Magdalena Lachaise - tłumacz języka francuskiego. Z ramienia Urzędu zaś, Prezydentowi towarzyszyli, Krzysztof Stanowski, Dyrektor oraz Joanna Szeląg, kierowniczka referatu ds. protokołu i organizacji wizyt oficjalnych z Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wypracowanie wspólnej strategii realizacji działań i projektów. W trakcie rozmowy poruszono również temat dotychczasowej współpracy między Lublinem a Francją, przede wszystkim z naszym miastem partnerskim Nancy, które w ostatnich dwóch latach wspomaga Lublin w pomocy obywatelom z Ukrainy.

Była to pierwsza wizyta Pana Ambasadora w Polsce po objęciu stanowiska w 2023 roku. Wcześniej, w latach 2019-2023, tę samą funkcję pełnił w Ukrainie.

Miasto Nancy jest miastem partnerskim Lublina od 1988 roku.