W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z Ambasadorem Japonii

Spotkanie z Ambasadorem Japonii
05.08.202210:38

W dniu 3 sierpnia br. Pan Akio Miyajima, J. E. Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Japonii w Polsce spotkał się z Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Lublina w lubelskim Ratuszu. Podczas wizyty w Lublinie, Pan Ambasador zapoznał się z działaniami pomocowymi miasta Lublin na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz wyzwaniami stojącymi przed samorządami związanymi z kryzysem migracyjnym. Prezydent Żuk scharakteryzował także profil inwestycyjny Lublina oraz zaprosił przedsiębiorców japońskich do włączenia się w działania biznesowe Lublina. Ostatnim punktem wizyty były spotkania w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Ambasador Miyajima listy uwierzytelniające złożył 18 grudnia 2020 r. na ręce prezydenta Andrzeja Dudy w Belwederze. Jest zawodowym dyplomatą z 40-letnim doświadczeniem. Uzyskał dyplom z politologii na Uniwersytecie Waseda oraz ze stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Yale.