W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stypendyści programu Kirklanda w Urzędzie Miasta Lublin

Stypendyści programu Kirklanda w Urzędzie Miasta Lublin
09.06.202111:57

W dniu 8 czerwca br. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Lublin na prośbę Fundacji Działań Edukacyjnych KreAdukacja gościliśmy stypendystów programu Lane’a Kirklanda. Stypendystki z Ukrainy, Białorusi i Rosji przyjechały do Polski na roczne studia doskonalące. Fundacja pomaga stypendystom w adaptacji na nowym miejscu oraz daje szansę poznania kultury i tradycji naszego kraju. Ponadto wspiera rozwój młodych osób, inspirując do działań społecznych i obywatelskich.
W trakcie spotkania w Ratuszu stypendystki mogły poznać funkcjonowanie Urzędu Miasta Lublin. Tematy spotkania były dostosowane do zawodowych zainteresowań młodych kobiet .
Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Stanowski - Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej, który opowiedział o pracy Biura, następnie głos zabrali przedstawiciele i przedstawicielki poszczególnych wydziałów: Zastępczyni Dyrektora Anna Szadkowska-Ciężka i kierowniczka Anna Machocka z Biura Partycypacji Społecznej, Dyrektor Biura Rozwoju Turystki – Pan Marcin Kęćko, Dyrektor Wydziału Geodezji – Pan Albert Wójcik, Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych – Pan Sławomir Skowronek, Kierownik Wydziału Kultury – Pani Jarosława Szewczuk.

Program Stypendialny im. Lane’a Kirklanda od ponad 20 lat wspiera indywidualny rozwój młodych, ambitnych i aktywnych obywateli państw Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej. Celem Programu jest dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji ustrojowej i integracji z Unią Europejską. Wśród ponad 900 absolwentów Programu są członkowie rządów, parlamentarzyści, menadżerowie dużych międzynarodowych korporacji, kierownicy organów samorządowych i znani działacze społeczni.
Program Kirklanda oferuje stypendia na dwusemestralne studia doskonalące na polskich uczelniach. O stypendium mogą się ubiegać posiadający wyższe wykształcenie młodzi liderzy i eksperci z 11 krajów: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Ukrainy i Uzbekistanu zainteresowani rozwojem demokracji, gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego w swoich krajach i w regionie.