W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Święta bez taty" - pomoc dzieciom w Ukrainie

"Święta bez taty" - pomoc dzieciom w Ukrainie
23.12.202013:09

2020 rok to kolejny rok wojny na wschodzie Ukrainy, kolejny rok, w którym tysiące dzieci spędzi Święta Bożego Narodzenia bez ojca. Osierocone w czasie wojny dzieci na Ukrainie potrzebują pomocy.

"Święta bez Taty" to polsko-ukraińskie przedsięwzięcie, świąteczna zbiórka, która ma na celu wsparcie dzieci osieroconych i cierpiących na skutek wojny w Ukrainie. W ramach akcji zbierane są słodycze, nowe zabawki i pieniądze, które następnie są formowane w indywidualne, imienne paczki podarunkowe i dostarczane osobiście przez naszych wolontariuszy do małych adresatów na Ukrainie.

Są to symboliczne prezenty, których celem jest pokazanie dzieciom, iż pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali swoje życie w walce o wolność.

Do akcji może do niej dołączyć każdy chętny. Zapraszamy również mieszkańców i mieszkanki Lublina do włączenia się w akcję organizowaną pod patronatem Ambasady Ukrainy. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa, tegoroczna akcja ograniczona została do zbiórki pieniężnej.

Więcej informacji jak wesprzeć akcję można znaleźć na na Facebooku Święta bez taty / Свята без тата.