W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trzecia grupa wolontariuszy projektu INTERCULTURE 5S zakończyła swój pobyt w Lublinie

Trzecia grupa wolontariuszy projektu INTERCULTURE 5S zakończyła swój pobyt w Lublinie
02.09.202108:17

W ramach projektu „INTERCULTURE 5S: Wolontariat międzynarodowy na rzecz solidarności w sferze rozwoju miast” w Lublinie gościło 12 wolontariuszy z Ukrainy i Polski. Podczas trzech tygodni pobytu w Lublinie (09-27 sierpnia) wolontariusze pracowali przy organizacji niezwykłego festiwalu sztuki i kultury ludowej - Jarmarku Jagiellońskiego, który  nieprzerwanie od 2007 roku odbywa się w Lublinie. Oprócz przygotowań do Jarmarku, wolontariusze uczestniczyli w wielu spotkaniach i wizytach, mających na celu przybliżyć im kontekst kulturowy miasta. Odwiedzili między innymi: Wydział Kultury Urzędu Miasta, Centrum Kultury w Lublinie, ACKiM Chatka Żaka, Centrum Spotkania Kultur, Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Muzeum Narodowe w Lublinie, Dom Słów, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Wsi Lubelskiej, etc. Wolontariusze, którzy przyjechali z Ukrainy, mieli też okazję odbyć krótki kurs języka polskiego.

Projekt INTERCULTURE 5S realizowany w ramach największego europejskiego programu wolontariatu „Europejski Korpus Solidarności” pozwala młodym osobom zdobyć nowe doświadczenie oraz rozwinąć swoje umiejętności w zakresie organizacji dużych wydarzeń miejskich. Ze względu na międzynarodowy charakter tworzonych grup udział w projekcie jest także doskonałą okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz poszerzenia sieci kontaktów zawodowych.

Więcej informacji o projekcie „INTERCULTURE 5S: Wolontariat międzynarodowy na rzecz solidarności w sferze rozwoju miast” można znaleźć „Lublin for U”