W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Twin City Games w Münster
01.09.202112:42

W dniach 25 - 29 sierpnia 2021 lubelska młodzież reprezentująca fundację Sempre a Frente wzięła udział w Twin City Games organizowanych w partnerskim Münster (Niemcy).
To pierwsza taka inicjatywa inicjatywa, w której uczestniczyła młodzież z miast partnerskich Münster: Lublin, Kristiansand (Norwegia), Rishon LeZion (Izrael), Enschede (Holandia). Głównym założeniem projektu była możliwość spotkania i poznania swoich rówieśników z innych państw poprzez udział w sportowych zmaganiach. W trakcie tych kilku dni ponad 50-osobowa grupa młodzieży rywalizowała w 5 dyscyplinach: streetball, spikeball, zumba, parkour i frisbee. W każdej z dyscyplin uczestniczyła co najmniej jedna osoba z każdego miasta. Założeniem zawodów było stworzenie drużyn wielonarodowych, co pozwoliło na lepsze poznanie się zawodników. W programie przewidziano także spotkanie w historycznym ratuszu - w Sali Pokoju.
Munster  słynące jako 'miast rowerów" zaopatrzyło każdego z uczestników w jednoślad, który stanowił jedyny środek lokomocji podczas całego pobytu. Dzięki temu każdy miał okazję z siodełka roweru poznać to piękne miasto.
Organizatorzy zapowiedzieli, że impreza będzie cykliczna - Lublin już został zaproszony na następną edycję wydarzenia.

Münster jest miastem partnerskim Lublina od 1991 r. W tym roku świętujemy 30 rocznicę partnerstwa.