W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Udział Lublina w międzynarodowej konferencji młodzieżowej

Udział Lublina w międzynarodowej konferencji młodzieżowej
13.09.202211:49

W dniach 31 sierpnia - 2 września w ramach projektu INTERNATIONAL FUTURES na Uniwersytecie Durham w Anglii, przedstawicielka Lublina wzięła udział w międzynarodowej konferencji młodzieżowej, której głównym tematem była szeroko rozumiana polityka dialogu, aktywizacji młodych w inicjatywy obywatelskie i partnerstwo. Poruszano także kwestie mobilności młodych ludzi w Europie i poza nią, w odniesieniu do idei przyświecających European Youth Capitals. Ponadto, przedstawiono własne lokalne lub międzynarodowe projekty inicjatyw młodzieżowych Lublina jako pierwszego miasta w Polsce, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku.
Miasto Lublin reprezentowała Agnieszka Parol-Górna, koordynatorka ESM z Wydziału Kultury. Przedstawicielka Lublina zaprezentowała plany współpracy z instytucjami oraz wolontariuszami przy organizacji wydarzeń w ramach ESM 2023.

Spotkanie odbyło sie przy wsparciu Momentum World z Wielkiej Brytanii. Główną misją tej organizacji jest zwiększenie perspektyw kariery dla sektora młodzieżowego poprzez wykorzystanie międzynarodowych możliwości rozwoju.