W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Udział Prezydenta Krzysztofa Żuka w XIII Forum Europa-Ukraina w podrzeszowskiej Jasionce

06.02.202009:22

W dniach 4-5 lutego 2020 roku Prezydent Lublina Pan Krzysztof Żuk oraz Pan Krzysztof Stanowski - Dyrektor Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin wzięli udział w XIII Forum Europa-Ukraina "Nowe możliwości, stare zagrożenia" odbywającego się w podrzeszowskiej Jasionce.
Gośćmi Forum było ponad 800 uczestników z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsiedzkich i USA – przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich. Pan Prezydent Krzysztof Żuk wziął udział w panelu: "Rola regionów i miast w budowaniu wzajemnych relacji" zaś Pan Krzysztof Stanowski w spotkaniu: "Aktywność młodzieży jako gwarancja rozwoju społeczeństwa". Tematyka pierwszego spotkania nawiązywała do wspólnych, skoordynowanych działań, które są szczególnie istotne dla regionów przygranicznych, zaś drugi panel dotyczył młodych mieszkańców i ich wizji przyszłości codziennego życia w ich miastach i państwach.
Forum Europa – Ukraina, organizowane jest od 2007 r. i jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem trzynastego już Forum była kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Debaty Forum Europa-Ukraina 2020 skoncentrowały się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, możliwościach regionów oraz na współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.