W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Udział przedstawicieli Lublina w misji NASSCOM w Indiach, 7-17.02.2010

Udział przedstawicieli Lublina w misji NASSCOM w Indiach, 7-17.02.2010
16.02.201015:00


Przedstawiciele Lublina biorą udział w misji gospodarczej w Indiach współorganizowanej przez PAIZ. NASSCOM Leadership Forum to rokrocznie odbywające się targi IT i BPO - największe w Indiach i jedne z największych na świecie.

W imprezie bierze udział około 3 tys. uczestników reprezentujących firmy oraz instytucje wspierające rozwój światowego sektora BPO i IT. Jest to forum, na którym dyskutuje się m.in. trendy rozwojowe sektora oraz nowe ciekawe geograficzne lokalizacje dla projektów.

NASSCOM stwarza szansę dotarcia do wszystkich inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem inwestycji w zakresie BPO i IT (generalnie outsourcingu wysoko zaawansowanych technologicznie usług), nie tylko indyjskich, ale także amerykańskich czy brytyjskich.

W każdym roku NASSCOM przyjmuje maksymalnie 5-6 krajów, które mogą zachęcić potencjalnych klientów do inwestowania u siebie. W tym roku, prócz Polski Wschodniej, prezentować się będą Niemcy, Wielka Brytania, Francja, i Egipt. Sesje panelowe poświęcone poszczególnym krajom dają szansę wyselekcjonowania i przyciągnięcia firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce.

Delegacja firm i samorządów z Polski Wschodniej ma szansę nawiązać kontakty biznesowe, które mogą w konsekwencji przynieść do Polski Wschodniej nie tylko nowych inwestorów z Indii oraz innych potęg gospodarczych, lecz także zwiększyć poziom współpracy międzynarodowej firm i instytucji z Polski Wschodniej (zarówno w eksporcie, jak i we współpracy technologicznej).

Firmy indyjskie reprezentujące sektor BPO i IT są jednymi z najbardziej aktywnych inwestorów w tym sektorze w Polsce. Do tej pory zainwestowały u nas takie firmy jak Infosys, Intelenet Global, WIPRO, Irevna, Zensar, HCL, TCS, KPIT, Genpact (pierwsza firma, która zainwestowała w Polsce Wschodniej - w Lublinie), jednakże PAIiIZ prowadzi około 5-6 aktywnych projektów firm indyjskich, które rozważają Polskę jako lokalizację swoich inwestycji.

Sektor BPO i IT w Indiach to główny sektor indyjskiej gospodarki, w którym pracuje około 100 mln osób. Działa w nim wiele firm zatrudniających ponad 100 tys. informatyków każda i osiągających obroty ponad 1 mld USD rocznie. Z punktu widzenia Polski interesujące są firmy indyjskie osiągające obroty rocznie na poziomie przynajmniej 100-200 mln USD, a takich firm jest około 300 w Indiach. Są to podmioty działające globalnie i obsługujące także klientów europejskich.

Koszty przelotów oraz koszty organizacyjne misji już na miejscu pokrywane są przez PAIIZ w ramach Programu Promocji Gospodarki Polski Wschodniej.