W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

UMCS wspiera studentów z Białorusi

UMCS wspiera studentów z Białorusi
28.08.202013:35

W odpowiedzi na sytuację na Białorusi, Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej zdecydował się na utworzenie specjalnej edycji programu „Talenty na UMCS”. Adresatami programu są osoby z Białorusi, które posiadają tytuł licencjata i z przyczyn związanych z aktualną sytuacją w kraju zostały pozbawione możliwości kształcenia na studiach II stopnia lub zostały skreślone z listy studentów.

"Od lat misją Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej jest kształcenie najzdolniejszych młodych ludzi. W murach naszej Uczelni kształcimy studentów z całego świata, w tym również liczną grupę studentów z Białorusi. To właśnie dla Was przygotowaliśmy kolejny program, kolejną edycję programu "Talenty UMCS" [...] Chcielibyśmy wspierać Wasze dążenia w zdobywaniu wiedzy i wykształcenia." - mówi prof. dr hab. Urszula Bobryk, Prorektor ds. Studenckich UMCS.

Białoruscy studenci, którzy chcieliby podjąć bezpłatne studia na UMCS-ie (w języku polskim lub angielskim), proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: . Zgłoszenie powinno zawierać opis przyczyn pozbawienia ich możliwości dalszego kształcenia a także wskazanie, na jakim kierunku studiów dostępnych w ofercie Uczelni chcieliby kontynuować naukę. Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc, nie dłużej niż do 25 września br. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu, podejmą bezpłatne kształcenie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej od roku akademickiego 2020/2021. Więcej informacji można znaleźć na stronie UMCS.