W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczyste obchody 30-lecia partnerstwa miast Lublin-Munster

Uroczyste obchody 30-lecia partnerstwa miast Lublin-Munster
06.09.202114:01

W dniach 1 do 3 września br. Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk wziął udział w uroczystościach jubileuszowych w Münster z okazji 30-lecia partnerstwa miast.
W programie wizyty znalazło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Förderverein Münster - Lublin i Nadburmistrzem Markusem Lewe, w trakcie którego Prezydent Lublina na ręce Pani Michaeli Heuer, Przewodniczącej Stowarzyszenia Förderverein Münster - Lublin, złożył podziękowania za propagowanie ideii przyjaźni, która od ponad 30 lat łączy obywateli naszych miast. Istotnym elementem wizyty była wymiana najlepszych doświadczeń Münster i Lublina. 30. rocznica współpracy została uwieczniona wpisem do Złotej Księgi Miasta Münster w historycznej Sali Pokoju Ratusza. Spotkanie uświetnił koncert Orkiestry Symfonicznej w Münster z okazji 40. rocznicy współpracy Münster z Rishon LeZion i 30. rocznicy współpracy tego pięknego, niemieckiego miasta z Lublinem.