W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bieżące wydarzenia międzynarodowe

Uroczyste obchody Dnia Zadusznego w Starobielsku (Ukraina).
07.11.201908:11

3 listopada w Starobielsku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Zadusznego. W uroczystościach uczestniczył Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Charkowie, pan Janusz Jabłoński, przedstawiciele Polonii ze Starobielska i Ługańska, władze rejonu starobielskiego i miasta Starobielska, przedstawiciele administracji obwodu ługańskiego oraz pochodzący z Lublina ksiądz proboszcz Grzegorz Rapa, który posługuje w Ługańsku.

Na cmentarzu, gdzie pochowani są polscy oficerowie, odprawiona została msza święta. Następnie złożono kwiaty na grobach polskich żołnierzy oraz żołnierzy ukraińskich, którzy zginęli w strefie ATO.

Uczestnicy uroczystości złożyli również kwiaty pod tablicą na murze klasztoru, gdzie mieścił się obóz, w którym przetrzymywano polskich żołnierzy, późniejsze ofiary zbrodni katyńskiej.