W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczyste zakończenie programu staży letnich 2019 w Nancy

05.09.201908:37

W czwartek 29 sierpnia 2019 r., w Ratuszu w Nancy odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznego programu staży letnich organizowanych przez tamtejszy Urząd Miasta. W uroczystości wzięli udział młodzi ludzie – stażyści z miast partnerskich Nancy, w tym między innymi: Cincinnati, Karlsruhe, Newcastle, Padwy, Kanazawy, Krasnodaru i Lublina, a przewodniczyli jej Pan Jean-Michel Berlemont, zastępca Mera Nancy ds. relacji europejskich i międzynarodowych oraz Pani Danièle Noel, radna miejska delegowana ds. Relacji europejskich i międzynarodowych. W spotkaniu uczestniczył również Pan Czesław Bartela, Konsul Honorowy Polski w Nancy.

Lublin uczestniczy w programie staży letnich od roku 2011. Na zaproszenie Nancy, co roku w sierpniu młodzi ludzie z Lublina wyjeżdżają na około trzy tygodnie do Nancy oraz do Karlsruhe, niemieckiego miasta partnerskiego stolicy Lotaryngii (region Grand Est), natomiast Miasto Lublin gości w tym samym czasie studentów z Nancy. Dla uczestników polskich koniecznym warunkiem jest dobra znajomość odpowiednio języka francuskiego lub języka niemieckiego.

Uczestniczy programu w Nancy zgodnie podkreślali, że staż w Nancy pozwolił im nie tylko udoskonalić znajomość języka francuskiego, poznać funkcjonowanie biur i wydziałów Urzędu Miasta oraz poznać dziedzictwo historyczne i kulturowe Nancy, ale także spotkać się i zaprzyjaźnić z rówieśnikami z różnych krajów.

W programie uroczystości znalazł się spektakl teatralny o tematyce ekologicznej w wykonaniu stażystów, a także widowisko „Światło i dźwięk” na Placu Stanisława.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Nancy.