W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uroczystości rocznicowe założenia miasta w Poniewieżu

Uroczystości rocznicowe założenia miasta w Poniewieżu
07.09.202111:40

3 i 4 września 2021 roku miasto partnerskie Lublina - Poniewież obchodził 518.ą rocznicę powstania. Tradycyjnie w uroczystościach brały udział miasta partnerskie. Byli przedstawiciele Winnicy (Ukraina), Maramures (Rumunia) oraz 2 włoskich miast – Gradoli i Castiglione. Jak co roku z życzeniami przyjechali przedstawiciele Lublina reprezentowanego przez Pana Artura Szymczyka – Zastępcę prezydenta Lublina oraz Panią Jadwigę Mach – radną RM Lublin. Po 2 latach nieobecności spowodowanej epidemią covid, Poniewież zaskoczył wieloma zmianami. Odnowione i przebudowane centrum, nowe ścieżki rowerowe i wiele inwestycji infrastrukturalnych składają się na nowe oblicze miasta.

Podczas uroczystości rocznicowych w centrum miasta prezentowano tradycyjną litewską sztukę ludową, tradycyjne litewskie jedzenie wraz z pokazami sztuki kulinarnej. Uwieńczeniem dwudniowych obchodów był koncert z udziałem litewskiego uczestnika tegorocznej edycji Eurowizji. Tradycji stało się zadość i na koniec mieszkańcy podziwiali sztuczne ognie.