W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy w Strasburgu

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy w Strasburgu
10.06.202212:46

W dniach 9 - 10 czerwca 2022 w Strasburgu odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.

Pierwsza część spotkania poświęcona była m.in. wymianie doświadczeń związanych z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie. Skalę zniszczeń wojennych przedstawili zdalnie przedstawiciele Charkowa, Iwano-Frankowska i miasta Chmielnicki. Drugą część zdominowała natomiast konferencja dotycząca wpływu pandemii na życie mieszkańców poszczególnych miast. Konferencji towarzyszyło również Forum Młodzieży.

Miasto Lublin reprezentował Krzysztof Stanowski - Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej gdzie zabrał głos w dyskusji nt. agresji Rosyjskiej na Ukrainę. Poczas Zgromadzenia przyjęto rezolucję skierowaną do władz rosyjskich celem zakończenia działań wojennych na Ukrainie i wycofania sił zbrojnych z terytorium Ukrainy.

Przyszłoroczne Walne Zgromadzenie Miast Laureatów nagrody Rady Europy odbędzie się w Nancy.

Nancy jest miastem partnerskim Lublina od 1988 roku.

Pliki do pobrania

  • Rezolucja.pdf
    Rezolucja przyjęta podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy w Strasburgu 117.73 KB