W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wielokulturowa biblioteka w Lublinie

Wielokulturowa biblioteka w Lublinie
07.03.202312:01

W samym sercu Lublina powstał "Baobab", nowe miejsce integracyjne (o którym pisaliśmy pod koniec lutego), a w sercu "Baobabu" wielokulturowa biblioteka z książkami w kilkunastu językach świata.

Bibliotekę założyła i prowadzi pani Yaryna Posuniak. Pani Jaryna to mieszkająca w Lublinie Ukrainka. Przed wojną pracowała jako architekt, od 24 lutego jest wolontariuszką Lubelskiego Komitetu Pomocy Ukrainie. W chwili obecnej w zbiorze bibliotecznym znajduje się ok. 1800 książek, nie tylko po polsku, ale też w 13 innych językach – ukraińskim, białoruskim, hiszpańskim i hebrajskim, ale również arabskim i greckim.

„Baobab” to przestrzeń służąca wymianie doświadczeń, realizacji projektów oraz miejsce spotkań migrantek i migrantów, uchodźczyń i uchodźców, mieszkanek i mieszkańców Lublina.