W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wirtualne spotkanie z kandydatami do tytułu ESM 2024

Wirtualne spotkanie z kandydatami do tytułu ESM 2024
11.05.202109:24

W dniu 27 kwietnia br na prośbę lwowskiej organizacji pozarządowej odbyło się spotkanie online na platformie zoom, dotyczące Europejskiej Stolicy Młodzieży 2024. Miasto Lwów znalazło się w ścisłym finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2024.W pierwszej czwórce są również: Kiszyniów(Mołdawia), Gandawa (Belgia) i Veszprem (Węgry).

Lubelski Zespół Europejskiej Stolicy Młodzieży odpowiadał na pytania dotyczące strategii komunikacji. Udzielał rad związanych z kluczowymi obszarami formularza aplikacyjnego. Rozmawiano także o możliwościach młodzieżowej współpracy pomiędzy naszymi miastami.

Europejska Stolica Młodzieży to prestiżowy tytuł przyznawany co roku przez Europejskie Forum Młodzieży powstałe z inicjatywy Rady Europy. Ma wzmacniać znaczenie młodych ludzi w życiu społecznym i wyrównywać ich szanse. Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodego pokolenia w społeczeństwie.

Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zdobył tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin wraz ze swoją niepowtarzalną energią i inspirującymi pomysłami młodych ludzi stworzył najciekawszy w Europie program działań.

Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów.