W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wizyta Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Lublinie

Wizyta Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Lublinie
12.05.202110:38

W dniu 11 maja 2021 roku odbyło się spotkanie Prezydenta Krzysztofa Żuka z Anną Clunes, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Znaczenie wsparcia Wielkiej Brytanii dla polskiej transformacji systemowej w latach 90-tych, nowe perspektywy współpracy gospodarczej, akademickiej i kulturalnej w post-pandemicznej rzeczywistości oraz realia po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej były najważniejszymi tematami rozmów. W spotkaniu w Ratuszu uczestniczyli również Mariusz Sagan - Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Lublin oraz Krzysztof Stanowski - Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Następnie spacerem przez Stare Miasto Pani Ambasador przeszła do Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN", miejsca wyjątkowego, zachowującego pamięć o przeszłości Lublina gdzie przechowywane są najważniejsze dokumenty, fotografie i inne materiały źródłowe opowiadające historię miasta. Spotkanie w Lublinie zakończono wizytą w Muzeum Narodowym gdzie zwiedzono m.in. Zamek Lubelski oraz Kaplicę Trójcy Świętej.

Anna Clunes została mianowana Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce we wrześniu 2020 roku. W latach 1996-2000 pracowała w Departamencie Rozwoju Międzynarodowego w Warszawie; w latach 2010-1017 w brytyjskim Biurze Spraw Zagranicznych (Foreign and Commonwealth Office). Ostatnio, od 2017 do 2020 roku była Dyrektorem, a następnie pełniła obowiązki Dyrektora Generalnego brytyjskiego Departamentu ds. Wyjścia z Unii Europejskiej.